آنتی ویروس Norton یا Eset – سایر ویژگی ها

ESET Smart Security Premium تا 10 دستگاه را پوشش می دهد (با هزینه اضافی برای هر دستگاه) و شامل موارد زیر است:

اسکنر بدافزار محافظت از زمان واقعی. محافظت در برابر فیشینگ ابزارهای تشخیصی پیشرفته حالت بازی بازرس شبکه مرورگر ایمن کنترل های والدین پاک کننده سیستم مدیر رمز عبور و بیشتر…

ابزارهای تشخیصی پیشرفته ESET بهترین ویژگی آن است. آنها راه های زیادی را برای کاربران پیشرفته برای نظارت و عیب یابی رایانه های “خرید آنتی ویروس” شخصی ویندوزی  خود در بر می گیرند. یکی از ابزارهایی که من به طور خاص دوست دارم، ویژگی فرآیند در حال اجرا ESET است که به هر برنامه رایانه شخصی شما با پایگاه داده ESET ارجاع داده و به آن امتیاز امنیتی اختصاص می دهد. به عبارت دیگر، ESET به شما می گوید که یک برنامه چقدر ایمن است و آیا باید روی رایانه شخصی شما باشد یا خیر.

من بازرس شبکه ESET را نیز دوست دارم، که همه دستگاه‌های متصل به شبکه شما را شناسایی می‌کند و به شما در مورد هر گونه آسیب‌پذیری هشدار می‌دهد – مانند رمز عبور ضعیف روتر یا پورت‌های باز. این ابزاری نیست که کاربران مبتدی به آن نیاز داشته باشند، اما چیزی است که کاربران پیشرفته از آن استقبال خواهند کرد.

Norton 360 Deluxe تا 5 دستگاه را پوشش می دهد (بدون هزینه اضافی) و شامل موارد زیر است:

اسکنر بدافزار محافظت از زمان واقعی. دیواره آتش. محافظت در برابر فیشینگ مدیر رمز عبور VPN (شبکه خصوصی مجازی). نظارت بر وب تاریک 50 گیگابایت فضای ابری. محافظت از وب کم (فقط برای ویندوز). حفاظت از سرقت هویت (فقط ایالات متحده). و بیشتر…

من واقعاً نظارت بر وب تاریک نورتون را دوست دارم. اکثر آنتی ویروس‌هایی که دارای مانیتورینگ وب تاریک هستند، ایمیل شما را فقط با یک پایگاه داده در دسترس عموم بررسی می‌کنند. با این حال، نورتون نمایندگان زنده ای را استخدام می کند که به طور فعال حساب های شما را کنترل می کنند و در صورت وقوع هر گونه تخلف به شما هشدار می دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند به شما در مورد آنچه که باید در صورت تخلف انجام دهید، راهنمایی کنند.

VPN نورتون نیز بسیار خوب است. این امکان دسترسی به سرورهای سراسر جهان را فراهم می‌کند، از رمزگذاری AES 256 بیتی استفاده می‌کند تا هکرها نتوانند داده‌های شما را بدزدند، و داده‌های مرور نامحدود را ارائه می‌دهد – حتی با ارزان‌ترین طرح. اگر طرح ارزان تری را انتخاب کنید، بسیاری از آنتی ویروس ها محدودیت های داده را اعمال می کنند.

ESET در مقابل نورتون: سهولت استفاده

نصب ESET زمان زیادی نمی برد و به راحتی قابل پیمایش است. دارای یک رابط کاربری ساده با هر ویژگی که در منوی سمت چپ فهرست شده است، و هر ویژگی که روی آن کلیک کنید در مرکز صفحه ظاهر می شود. با این حال، تنظیم هر ویژگی ESET آسان نیست. به عنوان مثال، هنگام برنامه ریزی یک اسکن باید 15 مرحله مختلف را طی می کردم. بسیاری از رقبا فقط باید روی نماد تقویم و تاریخ یا زمان کلیک کنید. من نمی دانم که چرا ESET این فرآیند ساده را اینقدر پیچیده می کند.

با این حال، برنامه تلفن همراه ESET بسیار خوب است و به راحتی قابل پیمایش است. اگرچه فقط برای اندروید در دسترس است که ناامید کننده است. نورتون یک اپلیکیشن موبایل برای اندروید و iOS ارائه می دهد. رابط کاربری نورتون کمی به آن عادت می کند زیرا دارای ویژگی های زیادی است. با این حال، من هرگز مانند ESET با استفاده از هیچ یک از ویژگی ها مشکل نداشتم.

من دوست دارم نورتون چندین گزینه برای رابط کاربری خود ارائه دهد. می توانید از یک نمای مدرن، یک نمای کلاسیک یا یک داشبورد مبتنی بر وب استفاده کنید. بیشتر اوقات، من متوجه شدم که از داشبورد وب استفاده می کنم زیرا هر ویژگی روی آن به وضوح با دکمه های بزرگ طراحی شده است و دسترسی به همه آنها بسیار آسان است. برنامه های موبایل نورتون نیز واقعاً خوب هستند. آنها به راحتی قابل پیمایش هستند و از اندروید و iOS پشتیبانی می کنند – این بسیار بهتر از ESET است که فقط یک برنامه اندروید ارائه می دهد. راستش را بخواهید، تنها شکایت من این است که برای دریافت تمام ویژگی های موبایل نورتون باید چندین برنامه را دانلود کنید، بنابراین می توانید به سرعت صفحه اصلی گوشی خود را با برنامه های نورتون پر کنید.