Jak być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami za pośrednictwem mediów społecznościowych?

Jeśli jesteś związany z biznesem społecznościowym, ważne jest, abyś był na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z nim związanymi. Aktualizacja istniejącej wiedzy za pomocą najnowszego kanału może być bardzo pomocna, ale może zabraknąć czasu na znalezienie odpowiednich wiadomości. Od teraz możesz używać swojego profilu w mediach społecznościowych, aby otrzymywać potrzebne wiadomości, informacje, a także komunikować się bezpośrednio ze źródłem wiadomości. Pomoże Ci to być na bieżąco z bieżącymi wydarzeniami w Twojej branży.

Facebook:

Dla konsultantów ds. marketingu w mediach Jakub Grabowski społecznościowych lub brand managerów korzystne jest utworzenie osobnego profilu na Facebooku ze zdjęciem firmy, na którym można zamieszczać informacje związane z biznesem. Pomoże pracownikom w zarządzaniu profesjonalnym wyglądem podczas prowadzenia strony firmy na Facebooku.

Upewnij się przy tym, że trafiłeś polubienia na odpowiednich stronach innych firm i dołącz do ich grup. Pomoże Ci to uzyskać najnowsze wiadomości o konkurencji, a także zaobserwować, jak rujnują ich konto w mediach społecznościowych. Na przykład agencja marketingowa powinna śledzić wiodące blogi marketingowe na Facebooku. Możesz zauważyć, że blogi, strony internetowe i firmy publikujące odpowiednie informacje i linki, które znacznie ułatwiają uzyskiwanie wiadomości z serwisów społecznościowych niż wyszukiwanie w Google.

Świergot

Powyższa koncepcja łączy się z Twitterem, poza jedną rzeczą, że pracownik nie może prowadzić osobnego konta na Twitterze; zamiast tego konto firmy na Twitterze może być utrzymywane i obsługiwane. Może śledzić blogi, strony internetowe i konkurenta, co dla wielu firm jest problemem, jaki będzie to miało wpływ na obserwujących. Ale faktem jest, że nie pozostawia to żadnego negatywnego wpływu na żadną ze stron, a raczej daje jeszcze jednemu obserwującemu i szansę dowiedzenia się, co robią ich konkurenci.